Results

Morning Session - Day 1


Section 303A

10 & Under 12 Years Lyrical Solo Open

1st: Summer Ottini

2nd:Leah Mezzavila

3rd:Harmoi Fonua

HM:Sofie Miodzik

Section 303B

10 & Under 12 Years Lyrical Solo Novice

1st: Mili George

2nd:Addison John

3rd:Samantha Komha

HM:Miami Boulton & Audrey Cattapan

Section 005

10 & Under Jazz/ Musical Theatre Troupes

1st: Dance Lane

Section 804

10 & Under 12 Years Jazz/ Musical Theatre Duo/ Trio

1st: Ella Giacomantonio & Tara Cronin

2nd:Hope Macmilan & Molli Kenny

3rd:Alannah Gorski  Oceania O'Hara 

HM:Elodie Malcolm & Stephanie Conell , Alexis Naaman & Jasmine Leguid

Section 306A

10 & Under 12 Years Jazz Solo Open

1st: Akira Morrow

2nd:Jorjia Arrigo

3rd:Charlotte Major

HM:Paige Gill

Section 306B

10 & Under 12 Years Jazz Solo Novice

1st: 

2nd:Samantha Komha

3rd:Audrey Cattapan

HM:Mackenzie Egan & Ruby Jobson

Section 807

10 & Under 14 Years Lyrical Duo

1st: Chanel Mooney & Sadie Foster

2nd:Alannah Gorski& Oceania O'Haire

3rd:Addison John & Mackenzie Moloney

Section 406A

12 & Under 14 Years Jazz Solo Open

1st: Azariah Kavana

2nd:Braelan Newman

3rd:Kate Montgomery

HM:Imogen Mann &Cori Dosser

Section 406B

12 & Under 14 Years Jazz Solo Novice

1st: Leon Bowman

2nd: Madeline Berton

3rd: Indiana Kumar

HM: Elodie Malcolm & Sienna Robinson

Section 409A

12 & Under 14 Years Song and Dance Open

1st: Braelan Newman

2nd:Sienna Robinson

Section 511

Any Age Acro Solo

1st: Chilli Wilson

2nd:Sadie Foster

3rd:Bianca Hone

Section 034

10 & Under Lyrical Troupes

1st: Dancelane

Section 010

12 & Under Lyrical Troupes

1st: Electrix Dance

Afternoon Session - Day 1 

Section 603

Under 12 Classical Improvisation 

1st: Addison John

2nd:Isabel Calyk

3rd:Liliana Scicluna 

HM:Rubi Damon

Section 102A

Under 8 Years Neo Classical Solo Open

1st: Macy Harvie

2nd:Max Harvie

3rd:

HM:Keira Martin & Jasmyn Rakusz

Section 102B

Under 8 Years Neo Classical Solo Novice

1st: Cindy Jiang

3rd:Erin Wang & Jasmine Kemp

HM:Anabelle Scicluna , Ayasha Ursa Nugroho , Swiss Strickland, Rorie Jayne Bawden

Section 701

Under 10 Years Classical/Character Duo/Trio

HM:Alice Foster & Charlotte Luttick

Section 015

14 & Under Classical Troupes

1st: Volar Dance Centre

2nd:Starz Dance Centre

Section 305A

10 & Under 12 Years Demi-Character Solo Open

1st: Charlize Duck

2nd:Erica Payne

3rd:Paige Gill

HM:Summer Ottini  & Addison John

Section 305B

10 & Under 12 Years Demi-Character Solo Novice

1st: 

2nd:

3rd:Matilda Manic

HM:Annabel Keats, Abbey Tomlinson, Natalie Pante

Section 702

Under 10 Neo Classical Duo/Trio

1st: Isabella Prismall & Milla Freeland

2nd:Alice Foster & Charlotte Luttick

Section 011

12 & Under Contemporary Troupes

1st: Creations SOD

Section 009

12 & Under Neo Classical Troupes

1st: Volar Dance Centre 

Section 501A

14 & Over Classical Solo Open

1st: Paige Ristevski

2nd:Maelee Baron

3rd:Paige Restevski

Section 803

10 & Under 14 Contemporary Duo/Trio

1st: Chanel Mooney & Sadie Foster 

2nd:Sask Silbereisen&Summer Dridan 

3rd:AddisonJohn&Mackenzie Moloney

Section 501B

14 & Over Classical Solo Novice

1st: Ella Madison Gordon

2nd:

3rd:

HM:Olivia Courtney

Section 001

10 & Under Classical Troupes

1st: Volar Dance Centre

Evening Session - Day 1

Section 008

12 & Under Classical Troupes

1st:  Volar Dance Centre

Section 401A

12 & Under 14 Years Classical Solo Open 

1st:  Lucy Clatworthy

2nd:Leon Bowman

3rd:Erin Holt

HM:Jessica Mcall, Braelan Newman, Stella Sloan,Kate Mongomery

Section 401B

12 & Under 14 Years Classical Solo Novice

1st: Alice Murray

2nd:Ariana Wolf

3rd:Charlie Knott

HM:Ella Watson

Section 016

14 & Under Neo Classical Troupes

1st: Volar Dance Centre

Section 502A

14 & Over Neo Classical Solo Open

1st: Maelee Baron

2nd:Paige Ristevski

3rd:Ashleigh Mcgrath

Section 036

16 & Under Contemporary Troupes

1st: DanceLane

Section 025

Open Contemporary Troupes

1st: Dance Lane

2nd:Starz Dance Centre

Section 505A

14 & Over Demi-Character Solo Open

1st: Maelee Baron

2nd:Paige Ristevski

Section 502B

14 & Over Neo Classical Solo Novice

1st: Tashi Carroll Ryan

Section 504A

14 & Over Contemporary Solo Open 

1st: Paige Ristevski

2nd:Maelee Baron

3rd:Ashleigh Mcgrath

Section 504B

14 & Over Contemporary Solo Novice 

1st: Olivia Courtney

2nd:

3rd:

HM:Alysha Rae

Section 024

Open Lyrical Troupe

1st:Dance Lane 

End Of Day

Morning Session - Day 2


Section 202A

8 & Under 10 Years Neo Classical Solo Open

1st: Maia Duck

2nd:Makayla Hughes

3rd:Alice Foster

HM:Lily Fang & Isabella D'Aloia

Section 202B

8 & Under 10 Years Neo Classical Novice

1st: Ebony Sandry

2nd:Elisha Cronin & Isabel Calyk

3rd:

HM:Alice Turner & Erin Bowers

Section 301A

10 & Under 12 Years Classical Solo Open

1st: Erica Payne

2nd:Summer Ottini & Charlotte Major

3rd:

HM:Tayla Ince, Eve Daley, Sharlene Ng & Hope MacMillan

Section 301B

10 & Under 12 Years Classical Solo Novice

1st: Emei Blenkhorn

2nd:Sienna MacLennan

3rd:

HM:Charlotte Bomford & Leah Mezzavilla

Section 205A

8 & Under 10 Years Demi-Character Solo Open

1st: Ruby Ditton

2nd:Lily Fang

3rd:Makayla Hughes

HM:Alice Foster & Bella Ottini

Section 205B

8 & Under 10 Years Demi-Character Solo Novice

1st: Olie Hone

2nd:Liliana Scicluna

Section 302B

10 & Under 12 Years Neo Classical Solo Novice

1st:Eve Daley 

2nd:Matilda Manic & Harmoni Fonua

3rd:

HM:Eloise Ridings, Stephanie Halloran & Michelle Li Tjendara

Afternoon Session - Day 2

Section 510A/B 

Under 12 Hip Hop Solo Open/Novice

1st: Sahara Xuereb

2nd:Jorjia Arrigo

3rd:Akira Morrow

HM:Mackenzie Egan, Mitchell Freeland & Hope MacMillian

Section 407A

12 & Under 14 Years Musical Theatre Solo Open

1st: Mia Nicola

2nd:Azariah Kavana

3rd:Chanel Camilleri

HM:Sienna Robinson

Section 407B

12 & Under 14 Years Musical Theatre Solo Novice

1st: Mili George

2nd:Stephanie Connell

Section 307A

10 & Under 12 Musical Theatre Solo Novice

1st: Leah Mezzavilla 

2nd:Holli Clark

3rd:Summer Ottini

Section 404A

12 & Under 14 Years Contemporary Solo Open

1st: Azariah Kavana

2nd:Dakota Ransom

3rd:Cori Dosser

HM:Braelan Newman, 

Section 404B

12 & Under 14 Years Contemporary Solo Novice

1st: Aneiki Veenstra Liddle

2nd:Jasmine Knight

3rd:Ashleigh Mcguire

HM:Sienna Robinson 

Section 403A

12 & Under 14 Years Lyrical Solo Open

1st: Dakota Ransom

2nd:Cori Dosser

3rd:Chanel Mooeny

HM:Azariah Kavana, Jasmine Knight, Alice Murray

Section 403B

12 & Under 14 Years Lyrical Solo Novice

1st: Tara Cronin

2nd:Natasha Stamboliev

3rd:Jemma Marks

HM:

Evening Session - Day 2

Section 304A

10 & Under 12 Years Contemporary Solo Open

1st:Charlize Duck 

2nd:Erica Payne

3rd:Leah Mezzavilla

HM:Mollie Kenny & Hope MacMillan

Section 304B

10 & Under 12 Years Contemporary Solo Novice

1st: Milli George

2nd:Saska Silbereisen

3rd:Sharlene Ng

HM:Harmoni Fonua

Section 308B

10 & Under 12 Years Tap Solo Novice

HM:Mackenzie Egan

Section 601

Under 12 Own Choreography Solo - Any Style

1st: Addison John

2nd:Mackenzie Moloney

Section 602

12 & Over Own Choreography Solo -

Any Style

1st: Braelan Newman

2nd:Olivia Courtney

3rd:Sienna Robinson

Section 802

10 & Under 14 Neo Classical Duo/Trio

1st: Chanel Mooney & Sadie Foster

2nd:Tara Cronin & Ella Giacomantonio

3rd:Madeleine Hately Williams & Stephanie Halloran

Section 017

14 & Under Lyrical Troupes

1st: DanceLane

Section 801

10 & Under 14 Classical/Character Duo/Trio

1st:AddisonJohn&MackenzieMoloney 

2nd:EllaGiacomantonio&Tara Cronin

Section 019

14 & Under Jazz/Musical Theatre Troupes

1st:Dance Lane 

2nd:Starz Dance Centre

Section 904

14 & Under Jazz/Musical Theatre Duo/Trio

1st: Adelle Horvath & Victoria Riyad

2nd:Alyssa Koldere & Sophie Butler

Section 501A/B

12 Years & Over Hip Hop Solo Open/Novice

1st: Cori Dosser

2nd:Olivia Courtney

3rd:Azariah Kavana

HM:Kaitlyn Ramm&Mia Nicola

Section 506A

14 Years & Over Jazz Solo Open

1st: Victoria Riyad

2nd:Ashleigh Mcgrath

3rd:Georgia Legudi

HM:Kiarnee Lockhart

Section 506B

14 Years & Over Jazz Solo Novice 

1st: Lylah Kinash

2nd:Georgia Lerino

3rd:Olivia Courtney

HM:Alysha Rae

Section 907

14 Years & Over Lyrical Duo/Trio

1st: Adelle Horvath & Victoria Riyadi

2nd:Alyssa Koldere & Sophie Butler

Section 503A

14 Years & Over Lyrical Solo Open

1st: Ashleigh McGrath

2nd:Victoria Riyadi

3rd:Georgia Legudi

HM:Amelia Breen

Section 503B

14 Years & Over Lyrical Solo Novice

1st: Olivia Courtney

2nd:Georgia Lerino

3rd:Lylah Kinash

HM:Emily Fisher&Caitlin Cutajar

Section 039

Open Hip Hop Troupes

1st: Dance Lane

2nd:Infinite Dance Studio

Section 508A

14 & Over Tap Solo Open

1st: Kiarnee Lockhart

Section 037

16 & Under Hip Hop Troupes

1st: Dancelane

Section 026

Open Jazz/Musical Theatre Troupes

1st: Dancelane

2nd:Infinite Dance Studios

3rd:Starz Dance Centre

HM:

End Of Day

Morning Session - Day 3


Section 206B

8 & Under 10 Years Jazz/Musical Theatre Solo Novice

1st: 

2nd:

3rd:

HM:

Section 704

Under 10 Jazz/Musical Theatre Duo/Trio

1st Olivia Coomba & Ursa Nugroho

2nd:Abigail Winsall & Lily Herd 

Section 105B

Under 8 Tap Solo Novice

1st: Swiss Strickland

2nd:Bianca Hone

Section 206A

8 & Under 10 Years Jazz/Musical Theatre Solo Open

1st: Sahara Xuereb

2nd:Anais Callegari

3rd:Bella Ottini

HM:Lily Spiteri

Section 208A

8 & Under 10 Years Song & Dance Solo Open

1st: Makayla Healy

2nd:Sahara Xuereb

3rd:Lily Herd

Section 106B

Under 8 Years Song & Dance Solo Novice

1st: Bianca Hone

Section 104A

Under 8 Years Jazz/Musical Theatre Solo Open

1st: Max Harvie

2nd:Cahpri Kavana

3rd:Macy Harvie

HM:Keira Martin & Kaiya Newman

Section 104B

Under 8 Years Jazz/Musical Theatre Solo Novice

1st: Jasmine Kemp

2nd:Zhu Fu

3rd:Bianca Hone

HM:Kenzie Dodds, Arjen de Cort, Swiss Strickland, Scarlett Alabacos, Jasmyn Rakusz

Section 038

10 & Under Hip Hop Troupes

1st: Dancelane

Section 207A

8 & Under 10 Years Tap Solo Open

1st: Anais Callegari

Section 203A

8 & Under 10 Years Lyrical Solo Open

1st: Hayden Summer Montgomery

2nd:Lily Fang

3rd:Makayla Hughes

HM:Saharah Xuereb

Section 029

6 & Under Jazz Troupes

1st:Dancelane 

Section 203B

8 & Under 10 Years Lyrical Solo Novice

1st: Makayla Healy

2nd:Liliana Scicluna

3rd:Milla Freeland

HM:Summer Wheelahan

Section 030

8 & Under 10 Jazz Troupes

1st: Dancelane

2nd:Electrix Dance

Section 101A

Under 8 Years Classical Solo Open

1st: Macy Harvie

2nd:Cindy Jiang

3rd:Max Harvie

HM:Ava Densley & Erin Wang

Section 101B

Under 8 Years Classical Solo Novice

1st: Niamh McGregor

2nd:Ursa Nugroho

3rd:Anabelle Scicluna

HM:Olivia Coombe, Amy Dimasi & Swiss Strickland 

Afternoon Session - Day 3

Section 604

12 & Over Classical Improvisation

1st:Jessica Mcall  

2nd:Chanel Mooney

3rd:Tara Cronin

HM:Sadie Foster, Indiana Kumar & Abby Stone

Section 204A

8 & Under 10 Years Contemporary Solo Open

1st: Lily Fang

2nd:Hayden Summer Montgomery & Sahara Xuereb

3rd:

HM:Bella Otini

Section 204B

8 & Under 10 Years Contemporary Solo Novice

1st: Makyala Hughes

Section 103A

Under 8 Years Demi-Character Solo Open

1st: Macy Harvie

2nd:Ava Densley

3rd:Keira Martin & Erin Wang

Section 103B

Under 8 Years Demi-Character Solo Novice

1st: Kaiya Newman

Section 201A

8 & Under 10 Years Classical Solo Open

1st: Lily Fang

2nd:Makayla Hughes

3rd:Bella Ottini

HM:Makyala Healy

Section 201B

8 & Under 10 Years Classical Solo Novice

1st: Reine Nguyen

2nd:Aubrey Parry

3rd:Ebony Sandry & Lily Herd

HM:Alexandra Kumic, Isabel Calyk, Abigail Winsall, Rubi Damon &

Exaviah Fonua

Section 405A

12 & Under 14 Years Demi-Character Solo Open

1st: Jessica McAll

2nd:Kate Montgomery

3rd:Lucy Clatworthy & Alice Murray

HM:Chanel Mooney &

Sienna Robinson

Section 405B

12 & Under 14 Years Demi-Character Solo Novice

1st: Blythe Nadorp Daw

2nd:Braelan Newman

3rd:

HM:Indiana Kumar & Asrin Sastradipradja

Section 302A

10 & Under 12 Years Neo Classical Open

1st: Paige Gill

2nd:Charlize Duck

3rd:Erica Payne

HM:Summer Ottini & Charlotte Major

Evening Session - Day 3 

Section 402A

12 & Under 14 Years Neo Classical Solo Open

1st: Lucy Clatworthy

2nd:Jessica McAll

3rd:Sadie Foster & Isabelle Cuxson

HM:Chanel Mooney & Stella Sloan

Section 402B

12 & Under 14 Years Neo Classical Solo Novice

1st: Alice Murray

2nd:Braelan Newman & Jacquline Garrido

3rd:

HM:Asrin Sastradipradja

Section 607

12 & Under Modern Championship

1st: Charlotte Major

2nd:Azariah Kavana

3rd:Sadie Foster

Section 608

12 & Over Modern Championship

1st: Ashleigh Mcgrath

2nd:Chanel Mooney

Section 605

12 & Under Years Classical Championship

1st: Paige Gill

2nd:Erica Payne

3rd:Charlotte Major

HM:

Section 606

12 & Over Years Classical Championship

1st: Paige Ristevski

2nd:Jessica McAll

3rd:Maelee Baron

HM:

End Of Day

© 2019 In Motion Performing Arts Challenge